Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos
Šešiolikmetės Heizelės ir septyniolikmečio Ogasto meilės istorija, papasakota pačios Heizelės. Jiedu susipažino sunkiomis ligomis sergančių vaikų Tarpusavio paramos grupėje. Jaunuoliai turi daug svajonių, tačiau liga (o gal žvaigždės) patvarko savaip. Per trumpą kartu jiems skirtą laiką abu ieško ir randa atsakymus į begalę klausimų apie gyvenimą ir mirtį.
Šis pasakojimas – nepertraukiamas juoko pro ašaras pliūpsnis, persmelktas neįtikimai skaidrios ir guodžiančios šviesos.
Van Hautenai,
esu geras žmogus, bet netikęs rašytojas. Pats esi netikęs žmogus, bet geras rašytojas. Iš mūsų būtų gera komanda. Nenoriu prašyti jokios paslaugos, bet jeigu turi laiko, – o aš mačiau, kad jo turi marias, – sakau, gal parašytum Heizelei nekrologą. (...)
Štai ką rašau apie Heizelę.
Kone kiekvienas trokšta palikti pasaulyje kokią žymę. Užrašyti palikimą. Apgauti mirtį. Visi norime, kad mus kiti prisimintų. Ir aš noriu. Labiausiai bijau tapti dar viena neprisimenama auka sename ir negarbingame kare su liga. Aš noriu palikti žymę.
Bet, van Hautenai, žmonių paliekamos žymės dažnai esti randai. (...)
Heizelė kitokia. Seni, ji vaikšto nerūpestingai. Ji vaikšto žeme nerūpestingai. Mat Heizelė žino tiesą: pasaulį mes galime ir nuskriausti, ne tik jam padėti, bet veikiausiai nepadarysime nei to, nei to.
Žmonės sakys, kaip liūdna, kad ji palieka mažesnį randą, kad mažai kas ją prisimena, kad ji buvo mylima stipriai, bet ne plačiai. Bet, van Hautenai, nė kiek ne liūdna. Tai pergalė. (...)
Po to, kai sužibau darant pozitronų emisijos tomografiją, įsmukau pas ją į ISS. Ji gulėjo be sąmonės. (...) Tačiau jos ranka tebebuvo jos ranka, šilta, nagai nudažyti tamsiai mėlyna, beveik juoda spalva, aš tik laikiau jos ranką, stengdamasis įsivaizduoti pasaulį be mudviejų, ir gal akimirką buvau toks geras, kad tikėjausi ją numirsiant ir nesužinosiant, jog ir aš mirsiu. Bet paskui užsinorėjau daugiau laiko, kad galėtume vienas kitą pamilti. Manau, šis noras išsipildė. Aš palikau savo randą. (...)
Ogastas
Gėlė
PASIAUKOJIMAS. MEILĖ. TROŠKIMAI... KARTAIS TURI BŪTI PASIRUOŠĘS PAAUKOTI VISKĄ
Štai ko aš visuomet siekiau:
– būti pirmūne savo klasėje;
– daryti viską, kad močiutė manimi didžiuotųsi;
– o svarbiausia, troškau įrodyti, kad galiu pasiekti tai, ko visa mano šeima neįstengė – įstoti į Stanfordo universitetą.
Mano mama ir sesuo per daug rūpinosi nereikšmingais ir tuščiais dalykais, tarsi apsėstos ieškojo meilės tol, kol iš rankų išleido savo ateitį. Ir kol galiausiai prarado viską.
Stebėdama jų gyvenimą pažadėjau sau, kad jokiam vaikinui neleisiu manęs blaškyti, niekas man nesutrukdys siekti savo tikslų. Tą pažadėjau ir savo močiutei.
Tačiau visa tai buvo prieš sutinkant Teitą...
Ar sakiau, kad tu man reikalinga?
Meilei taisyklės negalioja...
Los Andželo tarptautiniame oro uoste nesu buvusi beveik dvejus metus. Kaip ir tikėjausi, net tokiu metu terminale knibždėte knibžda žmonių. Skinuosi kelią per minią, kol randu tuščią vietelę stabtelėti. Nusimetusi nuo peties kuprinę susirandu ir išsitraukiu mobilųjį. Tada čiumpu lagaminą ir eidama registruotis imu rašyti žinutę: Rodos, kita vasara jau atėjo. Netrukus pasimatysime.
Nuo paskutinio Idenos ir Tailerio susitikimo prabėgo trys šimtai penkiasdešimt devynios dienos. Jaunuoliai buvo prisiekę pamiršti uždraustus jausmus vienas kitam. Idena netgi susirado kitą vaikiną, ji neabejoja, kad ir Taileris seniai nebe vienišas. Vis dėlto neįstengia atmesti netikėto jo pasiūlimo kartu praleisti vasarą Niujorke. Niekada nemiegančiame mieste tvyro vasariškas karštis. Idena su Taileriu atsiduria visiškai vieni. Ar jiems pavyks atsispirti jausmams, kurie, regis, niekur nedingo?
Dar vienos karštos Idenos ir Tailerio vasaros atostogos. Joms pasibaigus, visa pasikeis.
Ar sakiau, kad myliu tave?
Pirmoji interneto sensacijos – trilogijos „Ar sakiau, kad myliu tave?“ – knyga.
Iš atostogų su naująja tėvo šeima šešiolikmetė Idena nesitiki nieko įdomaus. Tačiau vos atvykusią ją pasitinka staigmena – trys antrosios tėvo žmonos sūnūs. Greit paaiškėja, kad nė vienas iš jų toli gražu nėra švelnumo įsikūnijimas. Ypač vyriausiasis, septyniolikmetis Taileris, maištingo ir nenuspėjamo būdo jaunuolis, visiška Idenos priešingybė. Vis dėlto nuo pat pirmojo skandalu pasibaigusio susitikimo su juo merginos neapleidžia nuojauta, kad Tailerio šiurkštumas tėra kaukė, slepianti jautrią sielą ir nežinomą skausmingą patirtį. Jaunuolis supažindina Ideną su savo draugais, ir ši netrukus įsitraukia į niekada nepažintą gyvenimą: saulės nutvieksti Kalifornijos paplūdimiai, audringi naktiniai vakarėliai ir bet kokių taisyklių laužymas. Tačiau labiau už viską merginą traukia... pats Taileris. Ir kuo uoliau ji stengiasi įminti jo paslaptis, tuo aiškiau mato įsimylinti jį. Regis, ir Tailerį traukia Idena. Jaunuoliams vis sunkiau priešintis jausmams, ir su kiekviena diena jie vis labiau artėja prie ribos, kurią peržengus, niekas jų gyvenime nebeliktų, kaip buvę...
Tai meilės istorija, kuriai neįmanoma atsispirti. Įvykiai keičia vienas kitą pašėlusiu greičiu, o herojus vis labiau užvaldo jausmai, kokių jie dar niekada nebuvo patyrę.
Mano EMOJI dienoraštis
Išreikšk savo nuotaikas ir emocijas originaliame dienoraštyje.
EMOJI dienoraštyje rasi stilingą pakabutį su grandinėle ir net 3 knygeles:
- mini EMOJI užrašinę, kurioje pabaigsi piešti arba pats kursi emocijų veidelius ir žymėsi nuotaikas,
- EMOJI dienoraštį su emocijų žodynėliu, smagiais testais ir originaliu kalendoriumi,
- knygelę Mano EMOJI, kurioje galėsi žymėti po 5 dalykus, kurie tave labiausiai prajuokino, nuliūdino, sužavėjo ar kaip kitaip paskatino jaustis.
Būk madingas!
Sirena
JAI SAKĖ, KAD JI MIRTINAI PAVOJINGA ŽMONĖMS.
JAI KARTOJO, KAD JI YRA GINKLAS.
NUOSTABUS, GRAŽUS GINKLAS.
Ji vis girdėjo: „Negali daryti nieko, kas atskleistų mūsų paslaptį. Negali užmegzti artimų santykių su žmonėmis. Gali bendrauti tik su mumis, išrinktosiomis, ir visagaliu vandenynu. Taip, jausies vieniša, atskirta nuo pasaulio, bet kai visa tai baigsis, gausi didžiausią dovaną – gyvenimą. Paklusnumas ir kantrybė – tai viskas, ko iš tavęs reikalaujama.“
Kalen laikėsi taisyklių ir laukė pažadėtojo stebuklo. Tačiau netikėtai į jos gyvenimą įsiveržė Akinlis ir visos taisyklės prarado prasmę. Ji nustojo tikėti ateitimi, nebenorėjo laukti. Kalen troško gyventi čia ir dabar, ir visa savo esybe pasinerti į taip išsvajotąją meilę...
Baltoji rožė. 2-oji „Vienišojo miesto“ knyga
Violeta slapstosi. Ežero namų kunigaikštienei nutvėrus ją su Ešu, merginai telieka sprukti iš Brangakmenio arba laukti neišvengiamos mirties. Taigi kartu su Ešu ir geriausia drauge Reivena ji pabėga iš rūmų nuo nepakeliamos vergijos.
Deja, ištrūkus iš Brangakmenio, gyventi ne lengviau. Bėgliai keliauja Vienišojo miesto kvartalais, rūmų sargybai minant ant kulnų. Trijulei vos ne vos pavyksta pasprukti nuo persekiotojų ir nusigauti iki saugaus dieviško prieglobsčio – paslaptingo namo Ūkyje.
Bręstant maištui, Violeta tampa jo dalyve. Įgijusi naują sąjungininką mergina suvokia turinti galių, gerokai pranokstančių ankstesnius jos gebėjimus. Tik ar užteks jėgų sukilti prieš Brangakmenį ir visa tai, kuo gyventa iki šiol?
Kupinas nenuspėjamų įvykių romanas privers skaitytoją nenustygti vietoje. „Baltoji Rožė“ – gyvas, įtaigus pasakojimas, vaizdingas „Brangakmenio“ tęsinys, neleidžiantis šios serijos romanų gerbėjams atsitraukti nuo knygos iki pat paskutinio kvapą gniaužiančio nuotykio.
Brangakmenis. 1-oji „Vienišojo miesto“ knyga
Pažiūrėti kas viduje
Brangakmenis simbolizuoja turtus, grožį ir aukštą kilmę. Tačiau tokioms merginoms kaip Violeta jis reiškia vergovę.
Gimusi ir augusi Liūne, Violeta buvo mokoma tarnauti kilmingiesiems. Patekusi į Brangakmenį, ji greitai perpranta negailestingą tiesą: kilmingųjų gyvenimo esmę sudaro žiaurumas, veidmainystė ir mandagumu dangstomas smurtas.
Violeta turi prisitaikyti prie pavojingų sąlygų ir stengtis išlikti gyva. Netikėtai gavusi progą, apie kurią nė nesvajojo, mergina nusitveria geresnio gyvenimo vilties, bet viską sujaukia netikėtai ją aplankiusi uždrausta meilė. Staiga ima grėsti kitoks pavojus. Už išsigelbėjimą Violeta gali sumokėti daugiau negu tikėjosi.
Brangakmenio istorija žavi aštriu, kupinu netikėtų posūkių siužetu ir ryškiais veikėjų charakteriais.
Interneto mergaitė. Koncertinis turas 2 dalis
Penės lagaminai sukrauti.
Kai žavusis Nojus pakviečia Penę kartu keliauti į koncertinį turą po Europą, ji jaučiasi laimingiausia mergina pasaulyje. Penė nekantrauja praleisti net dvi savaites kartu su savo žavingu tarsi roko dievukas vaikinu iš Bruklino.
Tačiau realybė užgožia rožines svajones: grupės nariai nėra patys draugiškiausi vaikinai, Nojus paskendęs turo reikaluose, o paslaptinga gerbėja, kuri pavogė Penės telefoną, grasina atskleisti visas jos paslaptis. Vienas paskui kitą užgriūvantys nemalonumai verčia Penę abejoti, ar keliauti kartu su Nojumi į koncertinį turą buvo geriausias žingsnis. Ar ji sutverta gyvenimui kelyje?
Penė ilgisi šeimos, geriausio draugo Elioto ir savo tinklaraščio. Ar jai pavyks surasti pusiausvyrą tarp meilės Nojui ir iššūkių kupino gyvenimo keliaujant kartu? Ar Penė paaukos savo svajones, norėdama praleisti tobulą vasarą su mylimu vaikinu?
Girl online. Interneto Mergaitė 1 dalis
Penė turi paslaptį.
Prisidengusi Interneto Mergaitės slapyvardžiu, ji savo tinklaraštyje išlieja jausmus: draugystės, vaikinai, mokykla, kvaištelėjusi šeimynėlė ir keisti panikos priepuoliai, kurie vis dažniau įstumia į nemalonias situacijas.
Ir štai, kai atrodo, kad visas pasaulis (t. y. kokie trys šimtai žmonių) pamato Penės gėdingiausią vaizdo įrašą, pasitaiko puiki galimybė nuo visų pasislėpti.
Kelionė į Niujorką per Kalėdas leidžia šiek tiek pamiršti gimtajame Braitone ištikusią nesėkmę, be to, ji susipažįsta su žavingu tarsi roko dievukas amerikiečiu Nojumi. Staiga Penė pasijunta įsimylėjusi ir į tinklaraštį brūkšteli vieną kitą jausmingą įrašą.
Nojus taip pat šį tą slepia. Dėl to Penės gyvenimas ir tikrų tikriausia draugystė gali sugriūti amžiams.
Zoe Sugg, žinoma kaip Zoella, - britų mados ir grožio vaizdo įrašų tinklaraštininkė. Jos įrašus „YouTube" kanale prenumeruoja milijonai gerbėjų. „Interneto Mergaitė" pirmoji tinklaraštininkės Zoellos knyga.
Geek girl. Kas auksu žiba. Ciklo "Geek girl" 4 knyga
Harieta Maners žino daug.
Tualetinio popieriaus ritinėlį 600-aisiais mūsų eros metais išrado kinai.
Kometos uodega visada nukreipta nuo Saulės.
Sveika širdis suplaka vidutiniškai 70 kartų per minutę. Sudaužyta širdis irgi.
Harieta visiškai neišmano, kaip šeštoje klasėje susirasti naujų draugų. Ir nė nenutuokia, kaip turėtų elgtis žėrinti madų pasaulio žvaigždė, kokia ji, regis, tapo...
Geek girl. Tobulas gyvenimas. Ciklo "Geek girl" 3-oji knyga
Aš – Harieta Maners. Visada būsiu moksliukė.
Nepaprastai smagi trečioji MOKSLIUKĖS serijos knyga!
Harieta žino daugiau už kitus. Ji žino, kad Niujorkas – daugiausiai gyventojų turintis Jungtinių Amerikos Valstijų miestas. Žino, kad jo oficialus šūkis – „Visada aukštyn“. Žino, kad 27 procentai amerikiečių netiki, jog buvome išsilaipinę Mėnulyje.
Bet ji neišmano apie modelio darbą „Didžiajame obuolyje“, nežino, kaip jos šeimai seksis gyventi Valstijose. Nežino, kaip, anot Niujorko modelių, tapti „ženklu“. O visų svarbiausia, nežino, ką daryti, kai tavo vaikinas nelinkęs į romantiškus poelgius...
Ar moksliukė šį kartą nuėjo per toli?
Skaitydami nepaprastai populiarios „Moksliukės“ ir „Netikėlio modelio“ tęsinį juoksitės susiėmę už pilvų.
Geek girl. Netikėlis modelis. Ciklo "Geek girl" 2-oji knyga
Aš – Harieta Maners.
Štai kas nutiko per pastarąjį pusmetį.
1. Tapau dar nepopuliaresnė. Moksliukė + modelis = naujos keverzonės ant mano daiktų.
2. Stengiuosi dėl to mažiau verkti. Per gyvenimą vidutiniškai išliejame 121 litrą ašarų, aš negaliu išsekti nespėjusi pereiti į kitą klasę.
3. Tėtis vis dar bedarbis, o Anabelė tebedirba advokate. Nieko gero, nes mano pamotė septintą mėnesį nėščia, o tėtis – ne.
4. Galiausiai priėjau skausmingą išvadą, kad mano plaukai nėra šviesiai rausvi.
5. Jie ryži.
Harieta, kone šešiolika metų rijusi romanus apie meilę, skaičiusi meilės poeziją, klausiusi dainų ir žiūrėjusi meilės filmų, supranta, kad apie tikrąją meilę neišmano nieko. Per svaiginančią kelionę į Tokiją, kur jai teks dirbti modeliu, Harieta visa, ko kada nors išmoko, išmainytų į bent menkiausią užuominą, ką jai daryti toliau...
Geek girl. Moksliukė. Ciklo "Geek girl" 1-oji knyga
Aš – Harieta Maners, moksliukė.
Žinau, kad katės ausyje yra 32 raumenys,
kad žemės riešutai yra dinamito sudedamoji dalis,
kad žmogus juokiasi vidutiniškai 15 kartų per dieną.
Tik nežinau, kodėl mokykloje mažai kam patinku. Išskyrus Natą, savo geriausią draugę, svajojančią tapti modeliu. Tačiau... pasirodo, modeliu tapsiu aš! Ar galima pavogti geriausios draugės svajonę? Ir kaip nesusimauti gražuolio supermodelio Niko akivaizdoje?..
Aš – Harieta Maners, moksliukė ir supermodelis!
Apdovanojimą pelnęs debiutinis Holly Smale bestseleris „Geek girl. Moksliukė“ – išties nuostabus kūrinys apie tai, kas mūsų gyvenime svarbiausia: tik reikia nepamiršti, kas esame, ir tikėti savimi.
Pagrindinė knygos veikėja Harieta Maners yra tikrų tikriausia moksliukė. Su Nata ji draugauja nuo vaikystės. Nors merginos labai skirtingos, tai nekliudo joms būti geriausiomis draugėmis.
Nata svajoja tapti modeliu, bet, nelemtai susiklosčius aplinkybėms, tai nutinka... Harietai! Įdomus ir visiškai kitoks naujasis pasaulis, į kurį patenka Harieta, panašus į svajonių gyvenimą, bet viskas gali akimirksniu pasikeisti.
„Kurk arba naikink. Duok valią savo vaizduotei“ (Wreck this journal)
Apie knygą
Daryk su šia knyga viską, ką tik leidžia tavo vaizduotė, nes kurti – tai naikinti, ir atvirkščiai.
Kiekviename knygos puslapyje rasi vis naują, smagią ir pašėlusią užduotį, pavyzdžiui:
- pieštuku subadyti puslapį,
- priklijuoti nuotrauką ir išpaišyti ją,
- išsiuvinėti puslapį spalvotais siūlais,
- parašyti ką nors kaire ranka,
- priklijuoti laikraščių iškarpų,
- nutapyti piešinį su kava.
Daugybė beprotiškų idėjų leis pajusti tikrąjį kūrybos procesą. Galėsite iš tuščio balto puslapio pabėgti į neribotą fantazijos pasaulį ir atrasti kūrybos džiaugsmą.
Ar galite patikėti, kad baltas popieriaus lapas su mažu nurodymu, ką galima daryti (kurio, beje, galima ir nepaisyti arba suprasti savaip, interpretuoti), virsta tokiais meno kūriniais: